آخرین ارسال های تالار گفتمان

هیچ ارسال جدیدی برای تالار گفتمان وجود ندارد .
آذر
28
1390

25 نکته که یک طراح برای حرفه ای شدن در فتوشاپ باید بداند - بخش اول

 

یکی از بهترین نکات در مورد فتوشاپ این است که یادگیری شما هیچ گاه متوقف نمی شود. اگر شما سال ها با این نرم افزار کار کرده باشید گاهی احساس می کنید هنوز چیزهایی هست که آنها را نمی دانید، چه آن چیز یک ویژگی یا امکان جدید باشد و یا یک روش جدید برای انجام یک کار. نکات و روش های بی شماری وجود دارد که به شما کمک می کند خلاقیت و روند کار خود را بهبود ببخشید. در این پست 25 نمونه از بهترین تکنیک هایی را که به شما کمک می کند در فتوشاپ سریع تر و بهتر طراحی کنید به اشتراک گذاشته ایم.

کلیدهای میانبر برای دستکاری لایه ها

ساخت لایه جدید
هنگام کار در فتوشاپ کار می کنید اضافه کردن لایه کار حساس و ضروری است. این که در یک قطعه تعداد بسیاری زیادی لایه اضافه کنید ممکن است. شما می توانید با فشار دادن کلیدهای میانبر زیر به میزان زیادی در زمان خود صرفه جویی کنید.

لایه جدید با پنجره تنظیمات: [ Ctrl + Shift + N ]
لایه جدید بدون پنجره تنظیمات Ctrl + Shift + Alt + N

Zoom in و Zoom out
هنگام طراحی کردن طرح هایی که دارای جزییات زیاد هستند و یا کار کردن روی قطعات بسیار بزرگ، زوم کردن روی صفحه کار ضروری است.

Zoom in: [Cmd +=]
Zoom out: [Cmd +-]
1
یکی دیگر از ترفندهای زوم کردن روی صفحه برای اینکه طرح با صفحه فتوشاپ هم اندازه شود:

هم اندازه شدن با پنجره فتوشاپ: [ 0 + Cmd ]


ترکیب لایه ها (Merge)
کم کردن سایز سند و یا کاهش تعداد لایه ها ایده بسیار خوبی است.

ترکیب یا Merge کردن لایه ها: [ Ctrl + E ]

گروپ کردن لایه ها: لایه های مورد نظر را انتخاب کرده (Ctrl + کلیک)

گروپ کردن لایه ها: [ Ctrl + G ]

ساخت یک لایه جدید که همه لایه های روشن را در بر داشته باشد
این می تواند یک ابزار عالی برای اهداف زیادی باشد. گاهی شما می خواهید یک فایل مسطح شده را امتحان کنید، بدون اینکه فایل مسطح شود.

ایجاد یک لایه جدید که حاوی لایه های روشن یا فعال باشد: [ Ctrl + Alt + Shift + E ]

آیا می دانید؟
فتوشاپ هیچ محدودیتی در ساخت میانبرها ندارد. شما می توانید میانبرها را به صورت سفارشی بسازید [ Ctrl + Alt + Shift + K ] و یا به مسیر Edit | Keyboard Shortcuts بروید.

استفاده از اکشن برای شخصی یا سفارشی کردن روند کار

یکی از مفیدترین ابزارهای کاربردی در فتوشاپ اکشن ها هستند. ممکن است بپرسید اکشن چیست؟ تصور کنید در فتوشاپ بارها و بارها کارهای تکراری انجام داده اید، یعنی شما مجبورید کاری را بارها و بارها تکرار کنید تا به یک نتیجه برسید. خوب چرا این فرایند را در یک اکشن ضبط نکنیم تا تنها با یک کلیک و یا حتی با یک کلید میانبر اجرا شود؟

می خواهیم نگاهی به اکشن هایی که در فتوشاپ ساخته می شوند بیندازیم. به مسیر Window | Actions بروید تا پنل Actions باز شود. سپس از منوی پنل، مجموعه Production actions را بارگذاری کنید. محصولات اکشن متنوع و ساده ای در این مجموعه قرار دارد که به شما نشان می دهد چگونه از اکشن ها برای بالا بردن سرعت کار استفاده کنید.

برای مثال، به اکشن اول یعنی "Letter Canvas 150″ توجه کنید. ساخت یک سند 8.5x11 کاری است که شما ممکن اغلب انجام دهید، و یک اکشن کوچک برای اجرای این مراحل وجود دارد تا شما را از انجام کارهای تکراری رها سازد. امکانات اکشن ها بی پایان و نامحدود است.
ساخت اکشن
انجام این کار بسیار ساده است. فقط کافی است روی آیکون New Action در قسمت پایین پنل Action کلیک کنید. وقتی اکشن ایجاد شد، دکمه record روشن می شود. از اینجا، فتوشاپ هر عملی که انجام می دهید را تا زمانی که روی دکمه stop کلیک کنید ضبط می کند.

مثال. فرض کنیم شما همیشه اثر هنری خود را در اندازه 800x500 طراحی می کنید و یک لوگو به آن اضافه می کنید و آن را در قالب JPG برای وب ذخیره می کنید. شما می توانید این فرایند را در یک اکشن ضبط کنید و بعدا تنها با یک کلیک یک سند آماده با ویژگی های مورد نظر داشته باشید.

آیا می دانید؟
شما می توانید پنل Actions خود را به یک دکمه نمایشگر تبدیل کنید. از منوی پنل Actions گزینه "Button Mode" را انتخاب کنید. حالا می توانید با کلیک روی دکمه مناسب اکشن را اجرا کنید.

+500 فایل در یک لحظه با Batch Processing
Batch Processing یکی از ابزارهای قدرمتند فتوشاپ است. تصور کنید یک سند حاوی 500 تصویر دارید که سایز همگی آنها را باید به 100x200 پیکسل تغییر دهید، آنها را سایه و سفید کنید و در نهایت در قالب Gif. ذخیره کنید. تا به حال یاد گرفتیم که برای این کار یک اکشن بسازیم تا با کلیک روی یک کلید همه این کارها انجام شود. تغییر دادن سایز مستلزم باز کردن 500 تصویر و 500 بار کلیک کردن روی اکشن مورد نظر است.
ما می توانیم از Batch Processing برای باز کردن همه این تصاویر، اجرای اکشن و سپس ذخیره سازی و بستن هر فایل استفاده کنیم. کاری که ساعت ها زمان نیاز دارد تنها در چند دقیقه انجام می شود. ابتدا به مسیر File | Automate | Batch بروید تا پنجره Batch باز شود.

آیا می دانید؟
شما می توانید از Batch Processing برای ذخیره یک کپی از فایل برای یک دایرکتوری جدید استفاده کنید به طوری که فایل های اصلی هیچ تغییری نکنند. فقط کافی است دایرکتوری مقصد را از پنجره Batch انتخاب کنید.

استفاده از Tool Presets برای ذخیره بهترین براش ها
اگر برای تنظیم ابزارهای خود با یک روش خاص زمان زیادی صرف می کنید، چرا این تنظیمات را به عنوان یک Tool Preset ذخیره نمی کنید؟ برای مثال، شما برای ساخت یک براش ذرات پخش شده از سری براش های آبرنگی WeGraphics زمان زیادی را صرف می کنید. به جای اینکه هر بار این تنظیمات را اعمال کنید، می توانید از پنل Tool Preset در مسیر Window | Tool Presets استفاده کنید. روی آیکون new Tool Preset در قسمت پایین پنل کلیک کنید. وقتی مجموعه ای از تنظیمات را انجام دادید می توانید آنها را برای آینده ذخیره کنید. روی گزینه "Save Tool Presets" از منوی پنل کلیک کنید.


همچنین فتوشاپ دارای پک هایی است که حاوی چندین tool presets می باشد. فقط کافی است ابزار براش را انتخاب کنید تا نمونه های آماده این ابزار را مشاهده کنید. با کلیک روی منوی پنل می توانید گزینه های بیشتری را نیز بارگذاری کنید.

میانبرهای صفحه کلید برای مدیریت صفحه طراحی

انجام Undo های مکرر
اساسا در اغلب پکیج های نرم افزاری با فشار دادن کلیدهای Ctrl + Z می توان چندین مرحله به عقب برگشت، اما در فتوشاپ با زدن کلیدهای Ctrl + Z تنها یک مرحله به عقب بر می گردید و با زدن مجدد این کلیدهای به مرحله بعد می روید.

چندین Undo مکرر: [ Ctrl + Alt + Z ]

سوئیچ کردن صفحات طراحی یا پنجره های سند
اگر در فتوشاپ همزمان روی چند سند کار می کنید سوئیچ بین صفحات و تغییر دادن سند کار ضروری است.

سوئیج بین سندها: [ Ctrl + Tab ]

ابزار Move
هنگام کار روی یک صفحه طراحی بزرگ و یا حرکت دادن و جابجا کردن طرحی که روی آن زوم کرده اید، ابزار Move ابزار مفیدی است.
با نگه داشتن کلید spacebar و یا زدن کلید H این ابزار به ابزار دست تبدیل می شود.

نمایش/پنهان کردن خط کش ها و خطوط راهنما
هنگامی که می خواهیم طرحی را دقیق رسم کنیم استفاده از خط کش ها و خطوط راهنما امر ضروری است.

نمایش/پنهان کردن خط کش ها: [ Ctrl + R ]

نمایش/پنهان کردن خطوط راهنما: [ Ctrl + ; ]

چرخاندن یا دوران دادن نما
اگر روی تبلت کار می کنید چرخاندن نمای سند یا صفحه طراحی به میزان 45 درجه نمای طبیعی تری ایجاد می کند.

چرخاندن نما: [ R ]

گردش بین اسناد باز:


[ Ctrl + Tab ]

تصاویر History برای انجام آزمایشات سریع
فرض کنید پروژه رو به اتمامی دارید اما می خواهید فیلترها یا تنظیمات بیشتری را روی آن امتحان کنید، اما پس از اعمال تنظیمات از نتیجه راضی نشدید و می خواهید به نتیجه اولیه بازگردید.
قبل از شروع آزمایشات، روی آیکون camera که در قسمت پایین پنل history قرار دارد کلیک کنید. حالا یک تصویر (اسنپ شات) از سند فعالی درون پنل history ایجاد می شود. شما می توانید هر تعداد که می خواهید اسنپ شات ایجاد کنید تا بتوانید موقعیت های مختلف آنها را با هم مقایسه کنید.

آیا می دانید؟
اسنپ شات ها با سند ذخیره نمی شوند. آنها فقط در مقطع فعلی کار می کنند، بنابراین مطمئن شوید قبل از بستن اسنپ شات مورد نظر و مطلوب طرح را ذخیره کرده اید.


امتیاز:

14 دیدگاه + فرستادن دیدگاه

 • Heya i am for the fiгst time heге. Ⅰ ccame acгoss thіs board and I find It realⅼy uѕeful & іt helped mе oսt a ⅼot. ӏ hope to give sߋmething back ɑnd hеlp others liқe you aided me.


  سایت
 • I'm extremely inspired together with your writing skills as smartly as with the structure for your weblog. Is this a paid subject matter or did you modify it your self? Either way keep up the nice high quality writing, it's uncommon to peer a nice weblog like this one these days..


  سایت
 • I jut couldn't leave үouг website befoге suggesting thbat I actally enjoyed tһe usual info an individual provide ⲟn your guests? Іs gonna be again continuously in ߋrder tⲟ investigate cross-check new posts


  سایت
 • Thanks foг sharing your thoughtѕ about carte sans compte bancaire. Ɍegards


  سایت
 • This website trսly has аll the indormation Ӏ neеded abolut this subject aand didn't know who to ask.


  سایت
 • WҺat i don't realize is in fact һow you are no longеr actually a lot morе weⅼl-appreciated tһan you may be rigɦt now. Уou aгᥱ so intelligent. You know thus consideraably whеn іt comes tߋ thos matter, made me personally ƅelieve іt from ɑ lot of numerous angles. ӏts lіke women and men are not ascinated սnless itt iѕ onne thing tօ ɗо witɦ Girl gaga! Yoսr own stuffs excellent. Аt aⅼl timeѕ taҝe care of it ᥙp!


  سایت
 • http://goodie.info/index.php?title=10_Dicas_De_Regime_Para_Passar_a_ter_M%C3%BAsculo


  سایت
 • My relatives every time say that I am wasting my time here at web, but I know I am getting know-how all the time by reading thes nice articles.


  سایت
 • There are voice activated recorders, little cameras, and even GPS devices out there. In order not to sound like that, you need a voice changer that has more than 2 or 3 adjustments. Do you suspect that your employee is performing something mistaken with your enterprise.


  سایت
 • Yes! Finally something about foot pain.


  سایت
 • In fact when someone doеsn't uunderstand then its ᥙp to othеr visitors tһat they will һelp, sߋ heere it taҝes pⅼace.


  سایت
 • Hey I know tһіs is off topic bᥙt I was wondering іf you knew of aany widgets Ӏ cpuld adɗ to my blog thɑt automatically tweet my newest twitter updates. Ӏ've beеn looking f᧐r a plug-in like this fоr quite ѕome time and wɑѕ hoping maʏƅе yyou would havе some experience witfh somethingg ⅼike thiѕ. Please let me know іf you run into anything. I truⅼy enjoy reading your blog aand Ι lߋ᧐k forward to yor neᴡ updates.


  سایت
 • I ɗo accept as true ѡith аll of thе ideas үou һave introduced ⲟn your post. They are ѵery convincing and cаn definitely work. Still, thee posts ɑгe very quick for newbies. Μay jᥙst yߋu please prolong them a bіt fr᧐m subsequent timе? Tһank you fοr the post.


  سایت
 • Ꮇy relatives ɑlways say thаt I am killing my tіme here at net, except I know I am geting familiarity every ɗay by reading thes pleasant articles ߋr reviews.


  سایت

فرستادن دیدگاه


برای افزایش امنیت لطفا کدی را که در تصویر زیر می بینید در کادر وارد کنید :
CAPTCHA Image   Reload Image
Enter Code*: